Balustrady na profilach oraz rotulach  

 

Unikalny system balustradowy składa się z elementów ze stali nierdzewnej, szkła bezpiecznego warstwowego i drewna. Poszczególne elementy projektowano z myślą, by można je było stosować wszędzie tam, gdzie potrzebne są bezpieczne, a przy tym estetyczne i trwałe zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Różnorodność elementów systemu  sprawia, że można z nich wykonywać balustrady poziome (np. na balkonach, tarasach, podestach) oraz pochyłe (np. na klatkach schodowych, podjazdach itp.). Z kolei jakość poszczególnych detali oraz sposób ich mocowania pozwalają na wykorzystywanie systemu  w budynkach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, biurowych, szpitalach, domach opieki społecznej oraz w obiektach użyteczności publicznej.

System balustradowy  może być montowany także na powierzchniach ogólnodostępnych dla tłumu, np. w salach koncertowych, halach sportowych (także przy trybunach) czy na dojściach do peronów dworców kolejowych. Potwierdza to rekomendacja wydana przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie.

Profil bazowy systemu  jest wykonany ze specjalnie utwardzonego stopu aluminium, do mocowania elementów do podłoża służą specjalistyczne i certyfikowane elementy, a specyfika konstrukcji pozwala na wybór spośród szerokiej gamy pochwytów ze stali nierdzewnej  drewna a także obróbek różnego koloru.